Energia z odzysku – alternatywne źródła energii. Dbajmy o Ziemię

Błyskawiczny rozwój gospodarki sprawił, że ilość zużywanej energii przez nowoczesne społeczeństwa jest niezmiernie

ciepło sieciowe

wielka. To smutne ma to niezmiernie ujemny wpływ na otoczenie przez intensywną eksploatację naturalnych złóż węgla, ropy naftowej, gazu oraz innych paliw kopalnych. Odbija się to negatywnie nie jedynie na otoczeniu, albowiem zanieczyszczone powietrze, wody gruntowe i same grunty uprawne wpływają następnie negatywnie na organizm. Nie bez znaczenia jest też wpływ na ocieplanie klimatu. Można tego uniknąć, przechodząc na opcjonalne źródła energii.
Czym są alternatywne źródła energii?

efektywność energetyczna

Do alternatywnych źródeł energii kategoryzuje się takie, jakie nie zanieczyszczają bezpośrednio otoczenia oraz nie prowadzą do nadmiernej eksploatacji. Są to:
•    farmy wiatrowe,
•    farmy fotowoltaiczne,
•    elektrownie hydrologiczne.
Wszystkie z powyższych typów elektrowni są w stanie występować w dwóch typach. Są to zarówno wielkie oraz fabryczne instalacje złożone z wielu hektarów pokrytych panelami fotowoltaicznymi, lub dziesiątkami wiatraków o wysokości kilkudziesięciu metrów, jak oraz przydomowe instalacje złożone z kilku lub kilkunastu paneli montowanych na dachach, czy też w gruncie, lub też drobnych wiatraków.

dekarbonizacja przemysłu

Jak samodzielnie generować zieloną energię?
Chcąc samodzielnie zadbać o środowisko i własny portfel, najłatwiej zdecydować się na swoją przydomową elektrownię – ma prawo to być turbina wiatrowa lub ewentualnie panele fotowoltaiczne. Inwestycja na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych pozwoli na zbudowanie przydomowej elektrowni, która w całości pokryje zapotrzebowanie zwyczajnego gospodarstwa domowego.